Зазвичай у ролі нагрівального елементу виступають різноманітні лампи або ТЕНи, завдання яких прогріти повітря у камері до заданих показників. Потрібно чітко відстежувати коливання температур, тому що зайвий перегрів або переохолодження може призвести до загибелі ембріонів. Вручну контролювати це дуже важко, тому що потрібен постійний моніторинг. Прекрасним помічником для цього стане пристрій для відстеження та регулювання температури — терморегулятор для інкубатора.
Від того, який буде встановлено температурний контролер, безпосередньо залежить ефективність виведення потомства птахів. Існує три різновиди таких приладів:
Сьогодні можна зустріти багато різноманітних пристроїв з регулювання клімату в інкубаційній камері. Окремо варто відзначити терморегулятор terneo eg, який випускає компанія DS Electronics. Це цифровий терморегулятор, який може працювати у двох режимах: релейному та ПІД. Він забезпечує стабільно високу виводимість пташенят. Розглянемо схему підключення та налаштування терморегулятора для інкубатора на прикладі terneo eg.
Перш ніж проводити підключення терморегулятора до інкубатора необхідно переконатися, що на його роботу не буде впливати зовнішнє середовище, а саме:
Схема підключення терморегулятора інкубатора terneo eg наступна:
Часто для обігріву інкубатора використовується одна лампа розжарювання, але ця схема має суттєві недоліки. При виході з ладу лампи, струм, що йде ланцюгом, у декілька разів перевищує допустимі значення для приладу. Через це виходить з ладу керуючий елемент — симистор. Також на деякий час яйця залишаться без обігріву, що може негативно позначитись на підсумкових показниках виводимості.
Відповідно, рекомендується використовувати для обігріву інкубаційної камери декілька паралельно підключених ламп або ТЕНів. ТЕНів також краще використовувати декілька, оскільки при виході одного з ладу обігрів камери не припиниться, а робота обладнання буде проходити у штатному режимі.
Після того як підключено інкубатор, налаштування терморегулятора проводиться за конкретними показниками. Терморегулятор terneo eg може працювати у двох режимах — релейному та ПІД-режимі.
Для роботи приладу у релейному режимі достатньо вказати тільки температуру підтримки.
ПІД-режим забезпечує більшу точність та якість підтримки температурного режиму. Потужність, що подається на нагрівальні елементи, буде залежати від показників, знятих з датчика. Нагрівання та охолодження відбуваються плавно, без перепадів. Це потрібно для забезпечення оптимальних умов для інкубації певної кількості яєць. Інструкція терморегулятора для інкубатора terneo eg дає детальний опис, як можна провести навчання пристрою.
Терморегулятор terneo eg має функцію запам’ятовування максимального відхилення температури від заданих показників. Завдяки цьому можна проконтролювати температурні коливання через деякий час.
terneo eg має компактний вигляд, легко підключається та налаштовується. Незважаючи на видиму простоту, це дуже точний та надійний пристрій. Прилад реєструє десяті долі градусів та у випадку критичних відхилень сигналізує світлом і звуком. Користуючись терморегулятором terneo eg від DS Electronics, можна досягти стабільно високих показників виводимості пташенят.