Як укладати нагрівальний мат: 10 перевірених порад

Нагрівальні мати мають широкий діапазон потужностей, що дозволяє вибрати найбільш оптимальний варіант для конкретного приміщення. Їх використовують для додаткового обігріву з такими покриттями для підлоги, як плитка і керамограніт. Головним критерієм для вибору як тепла підлога мату, а не кабелю, є відсутність необхідності заливати стяжку над нагрівальним елементом, що збільшує товщину підлоги. Монтаж матів складає бетонну основу під плитковий клей чи шар вирівнюючого грунту  (5 - 7 мм).

Правила укладання нагрівального мату:

  1. Підготуйте у стіні отвір під монтажну коробку для встановлення терморегулятора, канали під проводи датчика та живлення.
  2. Підготуйте поверхню. Нагрівальний мат повинен укладатися на чисту та рівну поверхню. Перевірте, щоб поверхня була керамічною, металевою чи кам’яною.
  3. Зробіть розмітку. Враховуйте відступ від стін не менше 10 см, від радіатора – не менше 15см. Також не забувайте про розміщення в приміщенні, мати можна стелити тільки під меблі з ніжками висотою не менше 10см! Під меблі без ніжок стелити не можна. Не рекомендуємо укладати мати під побутову техніку ( холодильник, пральну машину і т.д.), що зменшить термін експлуатації як техніки, так і теплої підлоги.
  4. З’єднайте мати. Якщо вам потрібно використовувати кілька матів, слід поєднати їх між собою. Зазвичай виробник надає кабель, що дозволяє з’єднувати мати між собою.
  5. Укладайте мати. Починайте укладання матів від стіни із терморегулятором. Дійшовши до протилежної стіни, відрізайте сітку та повернувши на 90 градусів, розстеляйте у зворотному напрямку. При розкроюванні сітки нагрівального мату використовуйте ножиці, тому що ніж може зіскочити та пошкодити кабель.
  6. Прикріпіть кабель до кріпильних елементів. Нагрівальні елементи мають бути зафіксовані у заданому положенні. Використовуйте кріпильну стрічку або клей для фіксації кабелів у потрібному положенні.
  7. Підключіть мати до терморегулятора. Підключіть кабеля до терморегулятора та перевірте, щоб він працював коректно.
  8. Встановіть терморегулятор до силових та нагрівальних кабелів, як зазначено в інструкції виробника.
  9. Перевірте систему, щоб переконатися, що все працює правильно.
  10. Підключіть теплу підлогу через ПЗВ або диффавтомат зі струмом витоку не більше 30мА

Тепла підлога на основі нагрівальних матів має низку переваг перед іншими системами опалення. Він дозволяє рівномірно розподіляти тепло по всій площі приміщення, при цьому не займаючи додаткового простору. Крім того, він не створює шуму та не виділяє шкідливих речовин, що робить його безпечним для здоров’я. Варто відзначити, що встановлення теплої підлоги на основі нагрівальних матів потребує певних знань та умінь, тому краще довірити цю роботу професіоналам.