Тижневий програматор з сухим контактом для керування котлом

Газове та електричне опалення на сьогоднішній день є одними з широко поширених видів обігріву в приміщенні.
У більшості випадків джерелом нагріву в таких системах є котел зі своєю власною автоматикою управління.

Є два способи керування роботою котла:

  • Базове ручне керування з підтриманням певної температури теплоносія в системі. Таке управління не враховує коливання температури на вулиці і відповідно температуру доводиться вручну коригувати. Це спричиняє незручність в експлуатації котла, а в деяких випадках — додаткову перевитрату енергоресурсів.
  • Автоматизоване економне керування завдяки підключенню тижневого програматора для підтримання комфортної температури в приміщенні та економії завдяки роботі згідно з тижневим розкладом. Саме на нашому сайті ви можете купити такий терморегулятор для котла з сухим контактом terneo pro dry contact.
    Для вимірювання температури в приміщенні в корпус терморегулятора вбудовано датчик температури повітря. Особливістю terneo pro dry contact є наявність «сухого контакту» і відповідно можливість під'єднання до системи опалення на базі газового або електричного котла.

Чому важливий сухий контакт для керування котлом?

Для керування котлом на вивідних контактах зовнішнього термостата в жодному разі не має бути напруги 230 В. Обираючи термостат для котла, зверніть увагу, щоб у нього обов'язково був зазначений сухий контакт, а в схемі газового котла дозволено підключення зовнішнього термостата. 

Схемотехнічно в терморегуляторі terneo pro dry contact реалізується окремою контактною групою, яка в будь-якому стані не має на своїх виводах напруги. «Сухий контакт» запобігає потраплянню напруги живлення 230 В з клем 3 і 4 терморегулятора на клеми керування котлом 5 і 6. Детальніше дивитись інструкцію.

Як підключити terneo pro dry contact до газового та електричного котла?

Перед початком робіт необхідно уважно вивчити схему монтажу і слідувати інструкціям виробників котла і терморегулятора, дотримуватися техніки безпеки. Зважаючи на високу вартість газового котла і високі вимоги до його безпечної експлуатації – вкрай важливо провести підключення терморегулятора правильно!
За необхідності зверніться до кваліфікованих фахівців.

1. Газовий котел

Перед під'єднанням до газового котла додатково рекомендуємо перевірити відсутність напруги на виводах терморегулятора, що використовуються для під'єднання до автоматики котла. 

Знайдіть в інструкції до газового котла схему, де вказано місце підключення зовнішнього термостата. Зазвичай точку такого підключення виконують за допомогою окремої клемної колодки на платі або поза платою (виносний клемник), у сполучних клемах якої встановлено перемичку.  


Терморегулятор підключається замість перемички (див. рис. 1). Щоб під'єднати, відкрутіть гвинти, які тримають перемичку, вийміть перемичку і на її місце під'єднайте дроти, що йдуть від клем 5 і 6 терморегулятора.


Рисунок 1. Підключення на платі


Рисунок 2. Підключення поза платою (виносний клемник)

2. Електричний котел

Якщо автоматику вашого електричного котла реалізовано за допомогою терморегулятора terneo BeeRT, у такому разі для підвищення комфорту та економії ви також можете підключити до неї тижневий программатор terneo pro dry contact як зображено на рисунку нижче.

Вимоги до встановлення терморегулятора аналогічні тим, які застосовувалися для газових котлів. Клеми 5 і 6 терморегулятора terneo PRO dry contact підключаються до клем 3 і 4 терморегулятора terneo BeeRT.

Рисунок 3 . Підключення terneo pro dry contact до terneo BeeRT

Налаштування системи опалення

Після монтажу та підключення терморегулятора подаємо живлення на терморегулятор і котел. Далі необхідно налаштувати систему і перевірити коректність її роботи.

Основні налаштування терморегулятора:

  • Виберіть у налаштуваннях Режим підтримання температури за датчиком повітря.
  • Встановіть потужність підключеного навантаження на мінімум (100 Вт). Це необхідно для правильного вимірювання температури повітря вбудованим датчиком.

  • Для економії витрат електроенергії складіть тижневий розклад, щоб під час вашої відсутності котел підтримував економічну температуру. А також налаштування Відкрите вікно, Передпрогрів та інші налаштування корисні для комфортної експлуатації опалювальної системи.
Детальніше в інструкції до терморегулятора terneo PRO dry contact.

    У разі якщо ви використовуєте електричний котел разом з терморегулятором terneo BeeRT, обов'язково в налаштуваннях терморегулятора terneo PRO увімкніть функцію «nс» контакт. У разі включеної функції «nс» контакт терморегулятор terneo PRO розмикатиме контакт на виводах 3 і 4 терморегулятора terneo BeeRT, щоб досягти заданої температури повітря в приміщенні, а в разі досягнення її, замикатиме.

Основні налаштування котла 

  • Виберіть температуру котла вище середнього, наприклад, 60 °С, це необхідно для того, щоб терморегулятор міг досягти заданої температури в приміщенні навіть в умовах різких перепадів температури на вулиці.
  • У разі якщо ви використовуєте електричний котел разом з терморегулятором terneo BeeRT, рекомендується встановити налаштування терморегулятора вище за середній, наприклад, задати температуру обратки 60 °С.

5 переваг керування котлом за допомогою терморегулятора terneo pro з сухим контактом:

  1. Економія електроенергії до 50 % завдяки роботі згідно з тижневим розкладом. Ви можете встановити до 16 температурних періодів на кожен день і відповідно підтримувати нижчу температуру, коли нікого немає вдома.
  2. Комфортна температура в будинку завдяки роботі котла на підтримання саме температури повітря в приміщенні. Враховуються такі фактори, як зміна температури на вулиці, тепловтрати в приміщенні тощо.
  3. Збільшення терміну експлуатації котла, завдяки зниженню частоти вмикань-вимикань (тактування).
  4. Інтуїтивно зручний і зрозумілий інтерфейс терморегулятора.

  5. Статистика енергоспоживання.

Підключення зовнішнього програматора до вашого газового або електричного котла – це крок до більш ефективного і зручного управління опаленням у вашому домі. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і безліч додаткових функцій для економії.