Терморегулятор для інфрачервоного опалення це пристрій для регулювання та підтримки на заданому рівні температури повітря в приміщенні. Для управління роботою систем на основі електричних інфрачервоних панелей частіше за інші використовують терморегулятори торгової марки terneo. Всі вони в стані поставки мають вбудований датчик температури повітря і не комплектуються таким для підлоги. Електричні конвектори частіше зустрічаються з вже вбудованим в корпус обігрівача терморегулятором.
Перевага окремого терморегулятора в порівнянні з вбудованим в корпус:
Якщо інфрачервоні панелі підключаються в процесі ремонту приміщення, краще поставити терморегулятор в підрозетник (вбудованого виконання). Зрідка терморегулятор в підрозетник монтують способом накладного монтажу, а кабелі підводять до нього за допомогою пластмасових кабельних каналів різного перетину.
Якщо ремонтні роботи вже виконані, варто віддати перевагу терморегулятора в розетку.
Чим більше площа приміщення, що обігрівається, тим доцільніше вибрати програмований терморегулятор для забезпечення економії. Причому економія електроенергії абсолютно не впливає на мікроклімат в приміщенні. Досяжний рівень економії електроенергії може скласти близько 50 %. Терморегулятор буде підтримувати комфортну і економну температуру в залежності від вашого ритму життя. Вночі або при тривалій відсутності людей рекомендуємо налаштувати нагрів не більше 15−16 °С.
Прогресивним рішенням стане Wi-Fi програмований регулятор. З метою оптимізації енерговитрат на обігрів в terneo rzx доступна статистика енергоспоживання.
Залежно від функціоналу розрізняють наступні терморегулятори для обігрівачів: електромеханічні, цифрові і програмовані. Бездоганного комфорту можна домогтися за допомогою тижневих програмованих регуляторів. У програмованих з кнопок terneo pro, pro-z і sen можна задати до 6-ти, а в terneo rzx до 16-ти температурних інтервалів на добу.
Загальним є наявність чутливого елемента датчика температури на основі біметалічної пластини. Це два металу (зі своїми значеннями коефіцієнта теплового розширення), які шляхом пресування перетворені в однорідну пластину. При нагріванні до заданої температури вона через різні коефіцієнти згинається в сторону матеріалу з меншим його значенням. При цьому одночасно розмикаються контакти подачі живлення на нагрівач. До цих різновидів відносять терморегулятори terneo моделей rz, srz, vt і rol. Вони відрізняються:
Доступні три основні режими експлуатації регулятора — «Таймер», «Ручний» і «Від'їзд». Для ведення статистики енергоспоживання і більш точного регулювання температури дані про потужності приладів вносять в незалежну пам'ять пристрою. Можливо змінити гістерезис температури в діапазоні (0,5-10 °С) або яскравість екрану. Їх основними перевагами від цифрових та електромеханічних стали:
Wi-Fi програмований терморегулятор terneo rzx віддалено управляється за допомогою смартфона, планшета або комп'ютера з доступом в інтернет.