Під час установки теплої підлоги багато уваги приділяється основним комплектуючим, адже потрібно обрати якісні, а також економні нагрівальні елементи. А ось про роль підкладки в опалювальній системі часто забувають.
У цій статті ми розглянемо, чи потрібна підкладка під теплу підлогу, які бувають різновиди, а також особливості вибору для різних опалювальних систем.
На деяких сайтах в інтернеті можна зустріти рекомендації робити теплу підлогу без підкладки. Аргументується це тим, що такий спосіб встановлення дешевше та швидше. Але, заощаджуючи на підкладці, потім прийдеться доплатити за перевитрату енергоресурсів або навіть за нову опалювальну систему.
Розглянемо, яка ж роль підкладки в опалювальній системі:
Наявність підкладочного шару в системі обігріву сприяє економічній та ефективній роботі, а також подовжує термін служби нагрівальних елементів. Це пояснюється тим, що гарна теплоізоляція дає можливість системі швидше нагрівати приміщення.
Задля більшої ефективності обігріву також варто встановити терморегулятор, який дасть можливість підтримувати комфортні умови в приміщенні. Компанія DS Electronics випускає терморегулятори terneo різних видів: від простих механічних до складних приладів із виходом до мережі інтернет.
Щоби відповісти на питання «Яку підкладку під теплу підлогу вибрати?», потрібно спочатку визначити основні вимоги до властивостей матеріалу:
Чималий список вимог до підкладок підтверджує, що до їхнього вибору потрібно підходити так само уважно, як і до вибору самої системи обігріву.
Щоби зрозуміти, яка підкладка краще під теплі підлоги тієї чи іншої конструкції, потрібно спочатку розібратися, які матеріали з цією метою використовуються:
Кожен із перерахованих матеріалів має свої переваги та недоліки, які потрібно враховувати під час підбору під ту чи іншу систему обігріву та умови використання.
Теплі підлоги можуть бути водяними, кабельними або плівковими. Кожний із цих видів має свої особливості монтажу та експлуатації. Також відрізняються вимоги до підбору підкладки.
Під час використання водяної теплої підлоги є ризик протікання, тому особливу увагу потрібно приділяти гідроізоляції. Підкладка також мусить мати гідроізоляційні властивості, що буде перешкоджати проникненню вологи нижче.
Використання для вкладання чарункового пінополістиролу значно спрощує монтаж системи обігріву, а також перешкоджає деформації труб під час монтажу, заливки стяжки та подальшої експлуатації.
Дуже важливо, щоби матеріал підкладки не давав усадку та не деформувався під навантаженням, тому що це може призвести до руйнування стяжки та системи обігріву.
Під час вкладання кабельної теплої підлоги важлива гарна теплоізоляція, а також перенаправлення потоків тепла. Це дає змогу не тільки заощадити електроенергію на обігріві, але й подовжує строк служби нагрівальних елементів.
Як у випадку з водяною теплою підлогою, дуже важливим є відсутність усадки та деформацій підстилочного покриття.
Інфрачервона нагрівальна плівка вкладається безпосередньо під підлогове покриття, тому роль підкладки тут дуже важлива.
Основна роль підкладки в облаштуванні ИЧ теплих підлог це захист від механічних пошкоджень під час експлуатації. Підкладка мусить бути товщиною не менше 4 мм, тому що за меншої товщини контакти на плівці погано захищені від механічних впливів.
Також потрібно звернути увагу на те, щоби відбиваючий шар був діелектричним, бо в іншому випадку буде накопичуватися електричний заряд, що загрожує ударом струмом.
Правильно підібрана та вкладена підкладка, у комплекті з гарним терморегулятором, дає змогу збільшити ефективність теплої підлоги більш ніж на 50 %, а також подовжить строк служби опалювальної системи.